Ćwiczyć każdy może...

Szkoła Podstawowa w Mikstacie w akcji MEN „Ćwiczyć każdy może”

Dnia 20 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Mikstacie realizując ogólnopolską akcję Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu odbył się mecz piłki siatkowej rodzice – uczniowie.

Uczniowie klas VI stawili mocny opór silnej drużynie rodziców przegrywając po zaciętej walce w setach 2 – 1. Zagrali w składzie: uczniowie - P. Szkudlarek, M. Kowalski, W. Grzesiak, M. Grzesiak, K. Moryksiewicz, J. Pacyna, K. Klara, a  rodzice -  panowie:  Bąk, Sitek, Binkowski, Pilarski, Karwik oraz pani Magdalena Cieśla.

W realizowanym przedsięwzięciu nie chodziło oczywiście o  wynik tylko o świetną, wspólną zabawę na boisku. O spotkanie się dwóch pokoleń  i poruszanie w „zimowy” wieczór choć za oknem już od dawna wiosna.

W ramach tej samej akcji dnia 27 lutego 2014 roku odbyła się wystawa pt: „Odkrywamy pasje, zainteresowania i talenty sportowe”.

Nasi mali uczniowie z klas I – III pokazali swoje zainteresowania nie tylko sportowe, a młodzi mistrzowie sportu – Anna Bodura, Szymon Bodura i  Michał Stasierski zaprezentowali swoje liczne trofea sportowe – puchary, statuetki, dyplomy i medale. Natomiast uczennica klasy V Katarzyna Rachuta pokazała akcesoria związane z jej wielką pasją, jaką jest jeździectwo.

Wszyscy z dużym zainteresowaniem i trochę z zazdrością oglądali zgromadzone trofea swoich kolegów i koleżanek.