Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

XVI MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO

ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM

ORAZ IX  MEMORIAŁ IM. BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

W sobotę dnia 25 stycznia 2014r. odbyły się w Siedlikowie XVI Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz IX Memoriał Bronisława Mikołajewskiego.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie, UKS „Wicher” w Siedlikowie, Urząd Gminy w Doruchowie, Urząd Gminy w Czajkowie.

W zawodach uczestniczyło pięćdziesięciu zawodników i trzydzieści zawodniczek z całego powiatu.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu Ostrzeszów, rozwijanie zainteresowań tą dyscypliną sportową, popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim.

W zawodach uczestniczyło jedenastu uczniów Szkoły Podstawowej w Mikstacie: Maciej Kowalski, Jakub Pacyna, Bartek Fluder, Przemek Szkudlarek, Patryk Szkudlarek, Marcel Grzesiak, Marcin Gąsiorek, Filip Matysiak, Aneta Grzęda, Weronika Kowalczyk, Weronika Grzesiak. Wszyscy uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych klas I –IV i klasy V- VI.

Najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

W kategorii dziewcząt

III – miejsce: Aneta Grzęda

V –VI miejsce: Weronika Grzesiak

W kategorii chłopców

IX –XII- miejsca zajął Przemek Szkudlarek, Maciej Kowalski

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”.

W styczniu i w marcu odbędą się kolejne turnieje tenisa stołowego. Liczba punktów zdobyta w tych trzech turniejach jest sumowana a uzyskany wynik zdecyduje o miejscu w końcowej klasyfikacji każdego zawodnika.