Zmagania konkursowe

OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY "KRĄG"

W dniu 9 stycznia 2014 roku 15 uczniów naszej szkoły zmagało się z rozwiązywaniem testu  OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO „KRĄG”. Jest to już XIII Edycja tego prestiżowego Konkursu.

1. Calik                  Edyta

2. Dolata               Aleksandra

3. Dziekan             Jakub

4. Grajek               Monika

5. Grzesiak            Klaudia

6. Kowalczyk        Weronika

7. Kowalska          Katarzyna

8. Mądra               Weronika

9. Mielcarek          Kinga

10. Pacyna             Anna

11. Pauś                 Martyna

12. Staniszewska   Daria

13. Wala                Agata

14. Wala                Paulina

15. Wojtkowski     Mikołaj

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg” organizowany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej  „Pokolenie”.

W  roku szkolnym 2013/2014 Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach wiekowych:

• „Młodzik” – uczniowie klas V i VI szkół podstawowych;

• „Gimnazjalista” – uczniowie gimnazjów;

• „Licealista” – uczniowie liceów, techników i szkół zawodowych;

Test konkursowy (w każdej kategorii wiekowej) opracowany został przy  współpracy z wykładowcami Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i składał się z pytań z zakresu najważniejszych, przełomowych wydarzeń w historii Polski, pytań dotyczących historii zgodnie z programem nauczania dla każdej kategorii wiekowej uczestników, oraz zwięzłej części opisowej dotyczącej zagadnień Regionu. Test był rozwiązywany metodą jednokrotnego wyboru, składał się z 30 pytań (1 punkt za dobrą odpowiedź) oraz zadania opisowego (od 0 do 8 punktów).

Temat zadania opisowego w tym roku brzmiał:

Przedstaw najważniejsze według Ciebie historyczne miejsca w Twoim regionie.”

Na rozwiązanie testu uczniowie mieli regulaminowe 45 minut.

Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 31 kwietnia 2014 r.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im powodzenia!