Konkurs o Wielkopolsce - etap szkolny

Eliminacje szkolne

XVIII  WOJEWÓDZKIEGO

KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

03 grudnia 2013 roku w Szkole  Podstawowej  w Mikstacie odbyły  się szkolne eliminacje

XVIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, zorganizowanego przez: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski  Województwa Wielkopolskiego,  Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną  i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Celem konkursu jest przybliżenie uczniom dziedzictwa kulturowego regionu, popularyzowanie kultury regionalnej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją oraz integracja społeczeństwa województwa wielkopolskiego.

Zgodnie z regulaminem konkursu do etapu powiatowego kwalifikuje się z każdego poziomu wiekowego nie więcej niż trzech uczniów reprezentujących całą szkołę. Organizatorzy nie dopuszczają miejsc ex aequo.

W eliminacjach szkolnych  wzięło udział 17  uczestników, którzy  rozwiązywali test składający się  z 35 pytań wielokrotnego wyboru, jednokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. Na rozwiązanie uczniowie mieli regulaminowe 45 minut.  Za poprawne rozwiązanie testu można było uzyskać maksymalnie 55 punktów.

Poziom uczestników konkursu był bardzo wysoki, świadczy o tym fakt, iż na rozwiązanie całego testu wystarczyło 30 minut.

Miło nam poinformować, że do etapu  powiatowego zakwalifikowali się uczniowie:

w kategorii klas IV

• Rafał            Piechota

• Zuzanna      Sadowska

• Aleksandra  Rzepecka

w kategorii klas V:

• Paulina          Wala

• Martyna         Pauś

• Damian          Banasiak

w kategorii klas VI:

• Weronika        Kowalczyk

• Agata              Wala

• Klaudia           Grzesiak

Uczniom gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

Czwartek, 2018-02-22

Imieniny: Małgorzaty, Marty