HALLOWEEN

30 października w Szkole Podstawowej w Mikstacie zostało zorganizowane spotkanie z okazji Halloween.

Uczniowie przebrali się w stroje duchów, czarownic, wampirów i innych stworów. Podczas widowiska przedstawiciele klas I-III oraz IV-VI mogli uczestniczyć w różnorodnych konkurencjach tj. łowienie jabłek na czas, owijanie mumii czy wypicie niezwykle kwaśnego napoju, po którym uczeń miał uśmiechnąć się. Ponadto, jury wybrało najciekawszy strój oraz latarnie z dyni, a zwycięzcy uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Szkolny. Wszystkim zabawom towarzyszył doping i gromkie brawa widzów. W przerwach prowadzący uczniowie recytowali polskie oraz angielskie wierszyki, przybliżając kulturę krajów anglojęzycznych. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę w języku angielskim pt: „Witches, witches”.

Agnieszka Szymczak