Gminny Konkurs Ortograficzny

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 4 czerwca 2013r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pt. ,,Mistrz Ortografii", który adresowany był do uczniów z klas II-III szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu pisali dyktando pełne ,,pułapek" sprawdzających wiedzę oraz umiejętności z zakresu interpunkcji i ortografii.

Celem konkursu było:

- Wyrabianie nawyku poprawności ortograficznej i wdrażanie do poprawnej pisowni.

- Wyłonienie mistrzów ortografii.

- Stworzenie uczestnikom konkursu możliwości potwierdzenia własnych umiejętności związanych z opanowaniem zasad ortografii i interpunkcji.

- Rozbudzenie ambicji uczniów oraz kształtowanie zasad szlachetnego współzawodnictwa.

- Kształtowanie wśród uczniów nawyku posługiwania się poprawną polszczyzną, rozbudzanie wrażliwości językowej.

Dyktando zostało sprawdzone i ocenione przez organizatorów. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni                        i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

Wyniki konkursu:

I miejsce-Zofia Witkowska kl. III b

II miejsce- Gabriela Karwik kl. II a; Katarzyna Gorowij kl. II a

III miejsce- Bartosz Mucha kl. III a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Biorącym udział w konkursie dziękujemy, a nagrodzonym gratulujemy.

Organizatorki konkursu:

Danuta Noweta