Tenis w szkole

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MIKSTACIE

Dnia 1 marca 2013r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród uczniów jako formy dbania

o kondycję, metody wyładowania stresu i agresji oraz możliwości współzawodnictwa, podniesienie umiejętności gry, pełnienie roli organizatora zawodów, przestrzeganie zasad „ fair play”, aktywne spędzanie czasu wolnego.

W turnieju wzięło udział osiemnastu uczniów szkoły.

Zawodnicy startowali w jednej kategorii : uczniowie klas III- VI.

W kategorii dziewcząt miejsca były następujące :

I - miejsce: Aneta Grzęda

II - miejsce: Weronika Grzesiak

III - miejsce: Weronika Kowalczyk

IV - miejsce: Aleksandra Krawczewska

W kategorii chłopców:

I - miejsce: Przemysław Szkudlarek

II - miejsce: Jarosław Pauś

III – miejsce: Maciej Kowalski

IV - miejsce: Jakub Pacyna

V  - miejsce: Eryk Piec

Turniej cieszy się w szkole wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów, dlatego organizowany jest w naszej szkole już po raz  czwarty.

Pani dyrektor Barbara Ilska wręczyła zwycięzcom turnieju  medale i pamiątkowe dyplomy, życząc zawodnikom dalszych sukcesów sportowych.

Uczeń klasy III – Kacper Nowak został wyróżniony dyplomem i nagrodą dla najmłodszego uczestnika zawodów.

Zwycięzcy reprezentować będą naszą szkołę na zawodach powiatowych w Doruchowie

dnia 2 marca 2013r.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego zorganizowały nauczycielki wychowania fizycznego - Jolanta Dembnicka i Edyta Greinert.