ZABAWA ANDRZEJKOWA

W naszej szkole nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. 29 listopada klasy IV-VI uczestniczyły w szkolnych andrzejkach przygotowanych przez Samorząd Szkolny oraz Samorząd Świetlicowy.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat marzeń i fantazji. Podczas tego spotkania uczniowie brali udział w licznych wróżbach i zabawach, m.in. odgadywali, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub ożeni się, co ich czeka i kim zostaną w przyszłości. Nie zabrakło również wróżby dla całej szkoły, która została doczepiona i wyłowiona z rybką z akwarium. Dzielne wróżki, które prowadziły to spotkanie, przed każdą wróżbą zachęcały do wspólnego zaklęcia: „Hokus - pokus, czary - mary, co nas czeka? Nie do wiary!” Przy tej zabawie było wiele śmiechu i radości. Cieszymy się, że są takie święta, dzięki którym możemy kultywować tradycje staropolskie.

Agnieszka Szymczak