WITAMY WSZYSCY NIEPODLEGŁOŚĆ

I JEDENASTY LISTOPADA

Dnia 8 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta  akademia z okazji Święta Niepodległości.

Ponieważ obowiązkiem nas żyjących współcześnie jest ocalenie pamięci o Tych, dla których wolna i suwerwenna Polska była najwyższą  wartością, my musimy pamietać i przypominać o Tych, którzy walczyli i przelali krew  za to, abyśmy to my dzisiaj mogli żyć w wolnej Ojczyźnie.

Uczniowie wystąpili w  montażu słowno – muzycznym pt. „DO KRAJU TEGO ... TĘSKNO MI...” . Celem montażu było przypomnienie ideałów wolności, honoru i postaw patriotycznych oraz wartości narodowych, które należy ocalić od zapomnienia i zachować w naszej pamięci.

Przedstawienie przybliżylo nam okres niewoli pod panowaniem pruskim, rosyjskim i austriackim, rządy zaborców, działania Polaków, okoliczności i wydarzenia, które zadecydowały o odzyskaniu niepodleglości przez Polskę.

W roli konferansjerów wystąpili uczniowie klasy VI b -  Julia Zaremba i Kacper Cempel.