IMIENINY SZKOŁY

25 października 2012 roku w przeddzień imienin Ewarysta nasza szkoła obchodziła swoje imieniny. W tym uroczystym, świątecznym dniu odczuwało się w szkole cudowny nastrój.

Uczniowie odświętnie ubrani pełnili wartę pod portretem upamiętniającym naszego patrona Ewarysta Estkowskiego. Odbyła się też uroczysta akademia poświęcona tej ważnej dla naszej społeczności szkolnej postaci. Montaż pt. „EWARYSTOWI ESTKOWSKIEMU UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIKSTACIE” przybliżył sylwetkę patrona, jego życie i zasługi dla mikstackich dzieci, które uczył w okresie zaborów zesłany karnie do Mikstatu. Były wiersze, przedstawienie w wykonaniu członków szkolnego koła teatralnego, krzyżówka na temat wiedzy o Patronie oraz okolicznościowy konkurs plastyczny pod hasłem: „ZAPROSZENIE NA IMIENINY SZKOŁY”.

Zwycięzcami konkursu zostali;

• I miejsce - Julia Kończewska z klasy V b
  • II miejsce – Krzysztof Nowak – z klasy VI b
  • III miejsce – Jarosław Pauś – z klasy VI a

Uczniowie otrzymali drobne upominki, które ufundował Samorząd Szkolny, a wręczyła uczniom pani dyrektor Barbara Ilska.

Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy