Konkurs matematyczny

Mistrz Matematyki

Do tradycji gminy w Mikstacie wszedł na stałe corocznie organizowany gminny konkurs matematyczny „ O tytuł Mistrza Matematyki”.

W tym roku uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych spotkali się 4 czerwca w Szkole Podstawowej w Kaliszkowicach Kaliskich, aby tam walczyć „o tytuł najlepszego”.

Uczniowie Szkoły Podstawowe w Mikstacie dzielnie rozwiązywali zadania i niektórym z nich udało się zająć wysokie lokaty. W kategorii klas szóstych 1. miejsce zajęła Angelika Stach, 3. miejsce przypadło Karolowi Matylewiczowi. W kategorii klas piątych 1. miejsce zajął Tomasz Braun, 2. Julia Zaremba, wyróżnienie przypadło Jackowi Stachurskiemu.

Gorsze rezultaty mieli uczniowie klas czwartych. Najlepiej z naszej szkoły wypadł Mikołaj Wojtkowski, który otrzymał wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym z naszej szkoły oraz ze szkół w Biskupicach, Kaliszkowicach Ołobockich i Kaliszkowicach Kaliskich gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.