Sobieradzik 2012

SOBIERADZIK 2012 w Mikstacie

9 maja 2012 roku uczniowie klas trzecich powiatu ostrzeszowskiego wzięli udział w X Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Szkolnych SOBIERADZIK.

Jak co roku finał konkursu odbył się w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie. Podczas konkursu zwycięskie drużyny etapów gminnych rozwiązywały zadania z edukacji: polonistycznej, matematycznej, informatycznej, przyrodniczo – ekologicznej i plastyczno – technicznej. Ostatnia runda będąca doskonałym uwieńczeniem zmagań uczniów, dotyczyła EURO 2012. Wszystkie drużyny przedstawiły w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób scenki kabaretowe dotyczące tego ważnego dla wszystkich fanów piłki nożnej wydarzenia.

SOBIERADZIK to jedyny w powiecie ostrzeszowskim konkurs adresowany do uczniów klas trzecich szkół podstawowych, w którym biorą udział wszystkie gminy powiatu. W tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu szkoła w Mikstacie miała zaszczyt gościć reprezentantów następujących gmin: Ostrzeszów – SP nr 2 w Ostrzeszowie (op. p. E. Krawczyk), Kobyla Góra – SP w Parzynowie (op. p. T. Kidziak), Kraszewice –SP w Kraszewicach (op. p. M. Szmaj), Doruchów – SP w Doruchowie (op. p. D. Kusińska), Czajków – SP w Czajkowie (op. p. E. Kędzia), Grabów – SP w Marszałkach (op. p. D. Jędrzejewska) i Mikstat – SP w Mikstacie (op. p. D. Noweta).

Podczas konkursu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności, zastosować wiedzę w praktyce, nawiązać nowe znajomości, wykazać się inwencją twórczą, a przede wszystkim zdobyć jak najlepsze miejsce. W tym roku jury w składzie: w-ce dyr. szkoły p. B. Ilska, p. Z. Bodura oraz p. J. Sztukowska miało trudne zadanie, gdyż poziom konkursu był bardzo wyrównany. Miło nam ogłosić, iż zwycięzcami zostali uczniowie (Nicola Modrzyńska, Anna Sitek, Patryk Powolny) ze szkoły w Marszałkach, drugie miejsce zajęli (Maciej Kozownicki, Teresa Franc, Samanta Miś) ze szkoły nr 2 w Ostrzeszowie, a trzecie miejsce (Miłosz Cegiełka, Sonia Bednarz, Kinga Zadka) ze szkoły w Kraszewicach. Dzięki sponsorom, jak co roku z Powiatowego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Szkolnych SOBIERADZIK, żadna z drużyn nie wyjechała z Mikstatu z pustymi rękami. Uczestnicy konkursu odebrali nagrody z rąk p. M. Jędrzejewskiej dyr. SP w Parzynowie, p. A. Puchały dyr. SP w Kraszewicach, p. L. Rachuty dyr. SP w Mikstacie, w-ce dyr. p. Z. Szlachcica oraz leśniczego p. Z. Bodury. Uwieńczeniem jubileuszowej edycji konkursu była wystawa przypominająca zwycięzców i uczestników poszczególnych edycji, a także wspaniały i bardzo smaczny tort. Miłe, ciepłe i pozytywne uwagi o konkursie ze strony dzieci, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości były najlepszym podziękowaniem dla organizatorek konkursu: M. Szczepaniak, J. Sztukowskiej i T. Torby.

J.S.