Sukces w tenisie stołowym

XIV  MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO

LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM ORAZ VII  MEMORIAŁ

IM. BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

Dnia 3 marca 2012r. odbyły się w Siedlikowie XIV Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz VII Memoriał Bronisława Mikołajewskiego.

Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie ,Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie, UKS „Wicher” w Siedlikowie.

W zawodach uczestniczyło pięćdziesięciu zawodników i trzydzieści zawodniczek z całego powiatu.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu Ostrzeszów, rozwijanie zainteresowań tą dyscypliną sportową, popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim.

W zawodach uczestniczyło czternastu uczniów Szkoły Podstawowej w Mikstacie.

W kategorii klas VI szkołę reprezentowali: Wiktoria Woźniak, Weronika Spalony, Michał Dolata, Łukasz Strzelczyk, Dawid Nieruchalski, Karol Stasierski, Szymon Stasierski, Karol Matylewicz .

W kategorii klas IV szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Weronika Kowalczyk, Aneta Grzęda, Aleksandra Krawczewska, Maciej Kowalski, Przemek Szkudlarek, Kacper Moryksiewicz,

Wszyscy uczestnicy zawodów rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych klas I –IV i klasy V- VI.

W kategorii dziewcząt klas IV najlepsze wyniki w zawodach osiągnęły następujące zawodniczki:

I – miejsce: Aneta Grzęda

II – miejsce: Weronika Kowalczyk

III – miejsce: Aleksandra Krawczewska.

W kategorii dziewcząt klas V – VI :

VIII – miejsce zajęła Wiktoria Woźniak , IX – miejsce Weronika Spalony.

W kategorii chłopców klas IV najlepsze miejsceIX zajął Przemek Szkudlarek, X- miejsce Maciej Kowalski.

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”.

Wszyscy uczniowie należą do szkolnego koła tenisa stołowego prowadzonego przez nauczycielkę wychowania fizycznego Jolantę Dembnicką.