Klasa szósta w bibliotece

WYCIECZKA  KLASY  VI  DO  BIBLIOTEKI

PUBLICZNEJ  MIASTA  I  GMINY  W  MIKSTACIE

"Czytanie dobrych książek jest niczym

rozmowa z najwspanialszymi

ludźmi minionych czasów"        Kartezjusz

Dnia 7 lutego 2012r. uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Mikstacie udali się wraz z wychowawczynią do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Mikstacie.

Celem wycieczki  było: rozbudzanie zainteresowań czytelniczych,  kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u uczniów nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki,  poznanie pracy bibliotekarza, wzbogacenie słownictwa uczniów.

Dzięki wycieczce  uczniowie dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem biblioteki i jak korzystać z księgozbioru.

Po krótkiej lekcji bibliotecznej uczniowie zakładali karty i wypożyczali interesujące książki.

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"      Kartezjusz