Spotkanie z Kubusiem

Wycieczka do Ostrzeszowa

27 września 2011r. 40-tu uczniów naszej szkoły uczęszczających do świetlicy szkolnej i świetlic środowiskowych udało się do Ostrzeszowskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny  pt. „Przygody misia i jego przyjaciół”.

Główni bohaterowie przedstawienia, a więc: Puchatek, Kłapouchy, Prosiaczek, Sowa i Królik starali się przekonać widownię o ponadczasowych wartościach, jakie niesie ze sobą przyjaźń, dobroć serca, zgoda, uczciwość i umiejętność dzielenia się tym, co mamy. Zwrócono także uwagę na aspekt niesienia pomocy bliźnim w sytuacjach trudnych i kłopotliwych.

Fabuła przedstawienia bogato przepleciona piosenkami niezwykle angażowała słuchaczy i rozbudzała ciekawość dzieci, które z niecierpliwością czekały na to, co wydarzy się dalej. Ta popołudniowa wycieczka, zorganizowana przy współudziale wychowawców świetlic środowiskowych w Mikstacie i Komorowie oraz Urzędu Miasta i Gminy Mikstat,  była dobrym przykładem integracji dzieci z różnych środowisk i lekcją dobrego wychowania.