Gminny konkurs plastyczny

PODSUMOWANIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAŚNI"

Dziecko od najmłodszych lat obcuje z książką. Początkowo czytają mu rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, później samo zaczyna przeglądać ilustracje, obrazki. Opowiada i przeżywa historie bohaterów, aż samodzielnie zaczynając czytać przenosi się w świat baśni i bajek.

Dziecięcy świat bez Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Pinokia, Królewny Śnieżki i wielu, wielu innych baśniowych postaci byłby ubogi, niepełny i smutny. Każdy człowiek niezależnie od wieku chętnie ponownie przeżywa z bohaterami ich historie. Dlatego kiedy po raz X ogłoszono Gminny Konkurs Plastyczny „Moja ulubiona postać z baśni", okazało się, że pomysł trafił w gusta czytelnicze najmłodszych uczniów. Dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki z gminy Mikstat nadesłali łącznie 73 prace. Podsumowanie konkursu odbyło się 28 października w świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej im. E. Estkowskiego w Mikstacie. Wszyscy uczniowie i wychowawcy mieli okazję do obejrzenia nagrodzonych prac oraz wystawę najpiękniejszych wydań różnych baśni z Biblioteki Szkolnej, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Mikstat i biblioteczek domowych uczniów. Prace konkursowe oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: 6-latki, klasy I, II, i III. W poszczególnych grupach wiekowych jury przyznało nagrody następującym uczniom: 6 - latki: I miejsce: Kurek Kacper, Roguszna Sandra, Matysiak Dominik, II miejsce: Cicharski Sebastian, Piec Julita, III miejsce: Rachuta Michał, Jurga Oskar, klasa I: I miejsce: Głównia Weronika, Mucha Bartosz, Nieruchalska Wiktoria, II miejsce: Dyba Jarosław, Kapica Joanna, III miejsce: Przybylak Aldona, Sołtysiak Michał, Rosa Julia, klasa II: I miejsce: Gąsiorek Marcin, Kowalska Wiktora, Matuszak Dawid, II miejsce: Stempin Paweł, Kłokowski Jakub, Drzazga Patryk, III miejsce: Matys Aleksandra, Sitkowska Weronika, Nieruchalska Natalia, klasa III: I miejsce: Musiałowska Natalia, Wronka Lidia, II miejsce: Szubert Kinga, Dyba Robert, Mądra Weronika, III miejsce: Gąsiorek Adrian, Wala Agata. Przyznano również trzy wyróżnienia: Matuszewska Julia, Sadowska Zuzanna, Uścinowicz Katarzyna. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Mikstat, Spółdzielnię Uczniowską „Miś" oraz świetlicę szkolną. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono drobne upominki.