Ferie 2017

SZKOLNY TURNIEJ  TENISA  STOŁOWEGO – FERIE 2017

Dnia 30 stycznia 2017r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie odbył się Szkolny Turniej  Tenisa  Stołowego – Ferie 2017

Celem turnieju było stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież, poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży. Celem była również promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnych i mniej sprawnych fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.

W zawodach uczestniczyło pięcioro uczniów z klas IV-VI .

Zawodnicy zajęli następujące miejsca:

I - miejsce: Gracjan Szymczak

II - miejsce: Natalia Binkowska

III - miejsce: Szymon Grajek

IV- miejsce: Piotr Orłowski

V – miejsce: Oliwia Goździkowska

Zwycięzcy otrzymali  medale i pamiątkowe dyplomy.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci młodzieży, podniesienie umiejętności gry, pełnienie roli organizatora zawodów, rozwijanie zainteresowań tą dyscypliną sportową, przestrzeganie zasad „ fair play”.

Turniej cieszy się w szkole wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów, dlatego został zorganizowany już po raz kolejny. Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze w której uczniowie mogli aktywnie spędzić czas wolny i rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania sportowe.

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego – Ferie  2017 zorganizowała nauczycielka wychowania fizycznego - Jolanta Dembnicka.

Autor: J. Dembnicka