Biegi uliczne

Uczniowie z Szkoły Podstawowej z Mikstatu na II miejscu w Ulicznym   Sztafetowym  Biegu Niepodległości w Kraszewicach!

W dniu 10 listopada 2016 roku tradycyjnie w Kraszewicach odbyły się XIII Uliczne Biegi Sztafetowe z okazji 98 – Lecia Odzyskania Niepodległości w kategorii Szkół Podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Drużyny startowały w 8 – osobowych składach  /po 4 dziewczęta i 4 chłopców/. W kategorii szkół podstawowych biegało 6 sztafet.

Świetnie wypadli w nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Mikstatu  wybiegając po zaciętej walce z gospodarzami II miejsce.

Srebro wywalczyła sztafeta w składzie : Martyna Mazurkiewicz, Artur Pawlak, Marta Piec, Jakub Gąsiorek, Izabela Florczyk, Błażej Kantecki, Anna Bodura i Jakub Binkowski.  Najlepsza indywidualnie /najlepsze czasy trasy z całej sztafety/ w kategorii dziewcząt okazała się Anna Bodura w wśród chłopców SP drugi czas uzyskał Jakub Binkowski.

Najlepsi zawodnicy i drużyny z poszczególnych biegów z rąk władz samorządowych i powiatowych otrzymali dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Impreza świetnie zorganizowana sportowo i logistycznie.

To kolejny duży sukces naszych młodych lekkoatletów z Mikstatu po świetnym występie w indywidualnych wojewódzkich biegach przełajowych w Raszkowie.

Ze sportowym pozdrowieniem :

Nauczyciele wychowania – fizycznego -  Jolanta Dembnicka, Rafał Kałążny

Autor: R. Kałążny