Rozpoczynamy

WITAJ SZKOŁO!

1września 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego2016/2017.

Pani dyrektor Barbara Ilska powitała przybyłych gości: burmistrza Miasta i Gminy Mikstat pana Henryka Zielińskiego, przewodniczącego rady miejskiej  pana Łukasza Dybula, ks. proboszcza Krzysztofa Ordziniaka, przedstawicielkę rady rodziców panią Magdalenę Cieślę, rodziców, nauczycieli i młodzież. W sposób szczególny powitała pierwszoklasistów, jednocześnie życząc wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce, a nauczycielom zadowolenia i  satysfakcji z wykonywanej pracy w nowym roku szkolnym.

Burmistrz Miasta i Gminy Mikstat pan Henryk Zieliński przybliżył sylwetkę i działalność naszego szkolnego patrona. Nawiązał do uchwalonego przez Radę Miejską w Mikstacie stypendium im. Ewarysta Estkowskiego. Zaproszeni goście złożyli gratulacje i wręczyli listy pochwalne tegorocznym stypendystom. W uroczystości uczestniczyli także rodzice wyróżnionych uczniów.

Ks. proboszcz Krzysztof Ordziniak opowiedział o wakacyjnej szkole św. Rocha, wszystkich uczniów zachęcał do wzięcia udziału w zajęciach i czytaniu książek. Na ręce pani dyrektor Barbary Ilskiej przekazał książkę pt. „Przygody słonika Bombika”, z której autorem spotkali się uczniowie.

Następnie uczennice klas V i VI Gabriela Pikińska,  Julia i Kinga Skoczylas powitały szkołę, a koleżankom i kolegom udzieliły rad na nadchodzący nowy rok szkolny:

„A ten - kto dobrym uczniem być chce,
co trzeba robić - sam dobrze wie!”

Po krótkiej części artystycznej głos zabrała pani wicedyrektor Edyta Greinert, która  zaprosiła uczniów na spotkanie z wychowawcami. Część artystyczną i dekorację przygotowali nauczyciele: Elżbieta Kamińska, Stanisław Sztukowski, Stanisława Ibron.

Autor: E. Kamińska

Czwartek, 2024-04-18