Konkurs plastyczny o Mikstacie

„MÓJ MKSTAT” -1366-2016

650 LAT KRÓLEWSKIEGO MIASTA

Jest na mapie mała kropka,
ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz.
Jest ciekawie i wesoło
w moim mieście  naokoło.

16 czerwca  2016 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Mikstacie odbyło się  podsumowanie Konkursu Plastycznego ogłoszonego z okazji jubileuszu miasta pod  hasłem:

„MÓJ MKSTAT” -1366 - 2016

650 LAT KRÓLEWSKIEGO MIASTA

Konkurs adresowany był dla uczniów klas IV – VI.Organizatorami konkursu były:Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikstacie i Szkoła  Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Mikstacie.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań historią naszej „małej Ojczyzny’, budzenie uczuć patriotycznych, kreowanie uzdolnień artystycznych dzieci, wychowanie przez sztukę oraz  rozwijanie wyobraźni twórczej.

Podsumowania konkursu dokonała pani Urszula Rosada kierownik  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Mikstacie.  Miło nam poinformować, że:

• I miejsce zajęła Katarzyna Gorowij z klasy V a

• II miejsce Aleksandra Pikinska  z klasy V a

• III miejsce Zuzanna Sadowska z klasy VI b

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczyła pani Urszula Rosada - Kierownik Biblioteki Publicznej w Mikstacie.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkie prace zostały wyeksponowane  podczas wystawy pokonkursowej w  Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Mikstacie i można je oglądać jeszcze do 20 czerwca br.

Z okazji jubileuszu w szkole  zorganizowana została okolicznościowa wystawa pod hasłem: MÓJ MIKSTAT, na której znalazły się plakaty przedstawiające historię Królewskiego miasta – „Mikstat dawniej, Mikstat – dzisiaj”, wykonane przez uczniów klas szóstych  oraz prace plastyczne – „Moja „mała ojczyzna – moje miejsce na ziemi”.

Autor: S. Ibron