Sobieradzik 2016

XIV KONKURS WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI SZKOLNYCH „SOBIERADZIK”

Już po raz czternasty 14 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Mikstacie wspaniale radzili sobie uczniowie klas trzecich szkół podstawowych naszego powiatu w XIV Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności Szkolnych „Sobieradzik”.

„Sobieradzik” to konkurs, w którym dzieci mogły wykazać się wiedzą ogólną, inwencją twórczą, muzykalnością, sprawnością fizyczną, umiejętnością radzenia sobie w różnych, nawet niecodziennych sytuacjach.

Po etapie gminnym konkursu do etapu powiatowego zakwalifikowały się następujące drużyny: SP w Bobrownikach, SP w Mąkoszycach, SP w Kuźnicy Grabowskiej, SP w Kaliszkowicach Kaliskich, SP w Doruchowie, SP w Siedlikowie.

Otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły pani Barbara Ilska, która podkreśliła swoją radość z ogromnego zainteresowania konkursem, dzięki któremu dzieci mogą wykazać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami. Następnie Burmistrz Miasta i Gminy p. Henryk Zieliński, który zaszczycił nas swoją obecnością życzył wszystkim uczestnikom powodzenia w zmaganiach konkursowych i wspaniałej zabawy.

Zadania konkursowe dotyczyły znajomości zagadnień matematycznych, polonistycznych, przyrodniczych. W tym roku obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski, dlatego w konkurencji plastycznej zadaniem uczniów było wykonanie okładki książki historycznej dotyczącej tego ważnego wydarzenia.

W konkursie wygrali wszyscy, gdyż wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami.I chociaż nie było to łatwe, gdyż drużyny były wspaniale przygotowane, jury ogłosiło zwycięzców. Zostali nimi: I miejsce- SP Siedlików, II miejsce – SP Kuźnica Grabowska, III miejsce – SP Mąkoszyce.

Wszystkie drużyny otrzymały cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizatorki konkursu: M. Szczepaniak, J. Sztukowska, T. Torba serdecznie dziękują sponsorom: Starostwu Powiatowemu, Burmistrzowi MiG Mikstat, panu J. Stasierskiemu z Nadleśnictwa Antonin  za pomoc w organizacji konkursu. Już dziś zapraszamy wszystkie szkoły powiatu ostrzeszowskiego do wzięcia udziału w następnej – XV edycji konkursu „Sobieradzik”.

Autor: T. Torba

Czwartek, 2024-04-18