Rekolekcje wielkopostne

„ZNALEŹĆ ŹRÓDŁO”

W dniach od 14 do 17 marca 2016.  w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, prowadzone przez ks. Przemka Kapałę z Bralina, który przyjechał do nas wraz z młodzieżą.

W czasie spotkań rekolekcyjnych ks. Przemek kierował do uczniów naszej szkoły słowa zapewniające ich  o bezgranicznej Miłości Boga do człowieka oraz zachęcał  aby każdy odkrywał w codziennym swoim życiu Miłość, którą jest Jezus.

Młodzież, która przyjechała wraz księdzem, przygotowywała uczniów do spotkania z księdzem, przez pracę w grupach, naukę piosenek, prezentowała film pokazujący jak odróżnić dobro od zła.  Nie zabrakło również spotkania z Jezusem w parafialnym kościele, w którym czekał na nas ks. Paweł, z nabożeństwami: adoracji i drogi krzyżowej.

W ostatni dzień rekolekcji podsumowując dany nam czas łaski Pana, uczniowie klas IV – VI  zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Dyrektor Barbara Ilska nagrodziła uczniów za  udział w konkursach dyplomami i nagrodami rzeczowymi.  Wymownym zakończeniem przeżytych rekolekcji, a jednocześnie wprowadzeniem w okres oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana było Misterium Męki Pańskiej, które zaprezentowali uczniowie klasy IIIa I IIIb .Pomogło ono bardziej przyjąć prawdę o Miłości Jezusa do nas. Mali aktorzy z wielkim przejęciem i pasją wczuli się w swoje role. Czas rekolekcyjnych przeżyć w naszej szkole zakończył się wspólną Eucharystią w kościele parafialnym.

Czas Rekolekcji był dla wielu uczniów  ogromnym przeżyciem, które na długo zapamiętają. Uczniowie w czasie tych Rekolekcji odkryli Miłość Jezusa, wiele się nauczyli i na pewno  świetnie się  bawili.

Autor: s. Ewa Szczutkowska

Czwartek, 2024-04-18