Szkolne jasełka

„JASEŁKA - TROCHĘ POBOŻNE”

Dnia 22 grudnia 2015 r.  w naszej szkole odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej dla koleżanek, kolegów klas IV-VI i zaproszonych gości. Natomiast 10 stycznia 2016r. rodzice uczniów i mieszkańcy miasta Mikstat spotkali się  w hali widowiskowo – sportowej, by móc podziwiać  małych aktorów  na scenie.

Tegoroczne jasełka zatytułowane „Jasełka – trochę pobożne”  przyniosły naszym widzom radość, a zarazem wprowadziły w nastrój zadumy. Opowiadały o czasie bezpośrednio poprzedzającym przyjście Jezusa na świat i jego narodzinach w Betlejemskiej Grocie. Ponadto traktowały o czterech cudach: cudzie wody, cudzie słońca, cudzie zieleni oraz o najpiękniejszym cudzie narodzenia, życia, miłości, ufności i wiary.

Wielkie zaangażowanie małych aktorów, wcielających się w poszczególne role, przygotowane kostiumy i piękne dekoracje, a także oprawa muzyczna  pomogły  ponownie przenieść się  w radosny czas Bożego Narodzenia.

Występy aktorów  zostały nagrodzone gromkimi brawami licznie zebranej publiczności, a maluchy z dumą przedstawiały się i przypomniały, w jakie postacie się wcielały.

Nie zabrakło oczywiście życzeń noworocznych, które złożyła narratorka jasełek, a w imieniu Grona Pedagogicznego Pani Dyrektor, która podziękowała małym aktorom, wychowawcom i rodzicom za wkład pracy włożony w przygotowanie  przedstawienia.

Zapewne nikt, kto postanowił spędzić to niedzielne popołudnie w sali widowiskowo - sportowej nie żałował swej decyzji. Dzieci wraz ze swoimi nauczycielami przygotowali dla wszystkich prawdziwą ucztę duchową.

Jasełkowe spotkanie było także okazją do wspólnego śpiewania kolęd.

Autor: s. E. Szczutkowska