Charytatywnie zwierzętom

Akcja charytatywna „Pomagamy bezdomnym psom ze Schroniska AZYL"

Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt,

ten nie może być dobrym człowiekiem"

Artur Schopenhauer

Dnia 3 grudnia 2015r. delegacja uczniów klasy IV b wraz z panią Agnieszką Florczyk i nauczycielką Jolanta Dembnicką odwiedzili schronisko „AZYL”  w Niedźwiedziu. Uczniowie przygotowali się na ten wyjazd odpowiednio wcześnie. Miesiąc przed wycieczką w Szkole Podstawowej w Mikstacie zorganizowana została akcja „Pomagamy bezdomnym psom ze Schroniska AZYL ", której organizatorkami były nauczycielki – Krystyna Wala, Stanisława Ibron i Jolanta Dembnicka a której celem było zebranie karmy dla zwierząt. Celem wycieczki było przekazanie karmy dla zwierząt, poznanie zasad funkcjonowania schroniska i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Podczas wycieczki wszyscy poznali zasady funkcjonowania Schroniska dla Zwierząt w Niedźwiedziu. Uczniowie przeprowadzili rozmowę z właścicielem schroniska, który opowiedział dzieciom o tym skąd biorą się psy w schronisku, jakie potrzeby zwierząt zabezpiecza placówka, a jakich nie może oraz ile psów zamieszkuje obiekt. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie pieski, a najbardziej ucieszyły się, kiedy mogły pogłaskać "najmłodszych pensjonariuszy" schroniska. Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za udział w akcji pod hasłem „Pomagamy bezdomnym psom ze Schroniska AZYL”, podczas której zebrano 51 kg karmy.

Autor: J. Dembnicka