Lekcje inaczej…

LEKCJA CHEMII W IIIb

Tuż przed feriami zimowymi uczniowie klasy IIIb naszej szkoły mogli przekonać się, że chemia uczy i bawi. Okazało się, że ten szkolny przedmiot, uważany czasem za trudny i mało interesujący, może oczarować i sprawić, że każdy może poczuć się „odkrywcą i czarodziejem”.

Wszystko to za sprawą pani A. Golickiej, która w oparciu o wiedzę z zakresu chemii przeprowadziła ciekawe eksperymenty i pokazy chemiczne. Pod czujnym okiem pani Agnieszki uczniowie mieli okazję nie tylko obserwować, ale także sami wykonać niektóre doświadczenia. Te zajęcia udowodniły, że chemią można się bawić, a przy okazji wiele nauczyć. Lekcja bez podręczników i zeszytów, ale z niecodziennymi „pomocami naukowymi” okazała się pouczająca i interesująca. Być może stanie się inspiracją do odkrycia nowych zainteresowań uczniów.

J. Sztukowska