Zawody tenisowe

XVII MISTRZOSTWA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO ZRZESZENIA LUDOWYCH ZESPOŁÓW SPORTOWYCH W TENISIE STOŁOWYM ORAZ X MEMORIAŁ IM.BRONISŁAWA MIKOŁAJEWSKIEGO

W sobotę dnia 10 stycznia 2015r. odbyły się w Czajkowie XVII Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym oraz X Memoriał im. Bronisława Mikołajewskiego.

Organizatorami zawodów było: Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Ostrzeszowie. Współorganizatorami byli: Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie, Urząd Miasta i Gminy w Mikstacie, UKS „Wicher” w Siedlikowie, Urząd Gminy w Doruchowie, Urząd Gminy w Czajkowie.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży na terenie powiatu Ostrzeszów, rozwijanie zainteresowań tą dyscypliną sportową, popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim popularyzacja tenisa stołowego w środowisku wiejskim, wyłonienie najlepszej gminy w tenisie stołowym, wyłonienie reprezentacji Powiatu Ostrzeszowskiego.

W zawodach uczestniczyło około stu zawodniczek i zawodników z powiatu

ostrzeszowskiego. Szkołę Podstawową w Mikstacie reprezentowało ośmioro uczniów: Aleksandra Rzepecka, Paulina Włódarczyk, Gabriela Karwik, Patryk Szkudlarek, Norbert Kędzierski, Tobiasz Cicharski, Jakub Cicharski, Filip Matysiak.

Wszyscy uczestnicy zawodów rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych klasy III, IV, V, VI.

Najlepsze miejsca zajęli następujący uczniowie:

W kategorii dziewcząt klas V:

I – miejsce: Aleksandra Rzepecka

IV – miejsce: Paulina Włódarczyk

W kategorii dziewcząt klas IV:

I – miejsce: Gabriela Karwik

W kategorii chłopców klas VI:

VI - miejsce: Filip Matysiak

W kategorii chłopców klas V:

V- miejsce: Patryk Szkudlarek

VII – miejsce: Norbert Kędzierski

IX - miejsce: Tobiasz Cicharski

W kategorii chłopców klas IV:

IX - miejsce: Jakub Cicharski

Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze zgodnie z zasadami „fair play”.

W lutym i w marcu odbędą się kolejne turnieje tenisa stołowego. Liczba punktów

zdobyta w tych turniejach jest sumowana a uzyskany wynik zdecyduje o miejscu w końcowej klasyfikacji każdego zawodnika.

Jolanta Dembnicka