Ciekawie i zdrowo

WYSTAWA WARZYW I OWOCÓW

Jednym z ważnych zadań jakie stawiają sobie w pracy wszyscy nauczyciele naszej szkoły to dbałość  o właściwy rozwój dziecka w rozmaitych aspektach. Zdrowy uczeń, to taki uczeń, który dba o swoją codzienną dietę.

Niewłaściwe nawyki żywieniowe to powód wielu chorób. Mając to na uwadze nauczyciele podejmują najrozmaitsze działania w pracy lekcyjnej i pozalekcyjnej, propagujące  właściwe odżywianie.

Jednym z takich działań było zorganizowanie wystawy warzyw i owoców pochodzących z okolicznych pól, sadów i ogrodów. Uczniowie aktywnie włączyli się do zbiórki dzieląc się jednocześnie własnymi doświadczeniami co do uprawy, zbiorów
i znaczenia warzyw i owoców.

Do organizacji wystawy włączyli się aktywnie uczniowie klas IV-VI oraz klas gimnazjalnych po opieką nauczycielek Ł. Staniszewskiej i J. Pastuchy. Klasy gimnazjalne przygotowały także w ramach realizowanego projektu prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania, którą przedstawiły na przerwach śródlekcyjnych swoim kolegom i koleżankom.

Autor: J. Pastucha