Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Czytaj z nami

Czytaj z nami

KONKURS PLASTYCZNY NA:

EX LIBRIS BIBLIOTEKI I ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI rozstrzygnięty!

Dnia 14  czerwca 2017 r.  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy  Mikstat  został  rozstrzygnięty   KONKURS PLASTYCZNY na  EX LIBRIS i ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI.

Konkurs na EX LIBRIS adresowany był do uczniów klas piątych  i szóstych, a na zakładkę do książki do uczniów klas drugich.

Celem konkursów  było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych,  zachęcanie do czytania, rozwijanie  wrażliwości i wyobraźni twórczej dzieci.

Prace konkursowe prezentowały się pięknie, wykonane były różnorodnymi technikami plastycznymi, stąd też wyłonienie finalistów okazało się bardzo trudnym zadaniem. Głównym kryterium jakim kierowała się komisja była samodzielność,oryginalność, pomysłowość, walory artystyczne oraz materiały użyte do wykonania pracy.

Podsumowania konkursu dokonała pani Urszula Rosada kierownik  Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Mikstacie. Miło nam poinformować, że:

W konkursie na EX LIBRIS –   1. miejsce zajęła  Izabella Florczyk

2. miejsce – Ewa Stachurska

3. miejsce – Kinga Skoczylas – wszystkie uczennice z klasy V b

W konkursie na ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI – 1. miejsce zajął Kornel Gniady

2. miejsce – Piotr Pikiński

3. miejsce – Hanna Kaźmierczak – uczniowie klasy II b.

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczyła pani Urszula Rosada. Fundatorem nagród była  Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Mikstacie.

Prace zostały wyeksponowane w Galerii Biblioteki i będą cieszyć oko czytelników jeszcze przez dwa tygodnie.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu w przyszłym roku szkolnym

Autor: S. Ibron

Niedziela, 2017-07-23