Gminny konkurs rozstrzygnięty

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY „ZNAMY WIERSZE JANA BRZECHWY”

30 marca 2017 roku w świetlicy szkolnej odbył się Gminny Konkurs Czytelniczy dla klas II i III pod tytułem „Znamy wiersze Jana Brzechwy ”. Celem konkursu było popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci oraz mobilizowanie ich do czytania.  W konkursie wzięło udział 39 uczestników. Byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie, Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Kaliskich oraz Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Ołobockich. Konkurs przygotowany został przez panie: Izabelę Niewiejską, Teresę Torbę,Danutę Mazurkiewicz oraz Bernardę Zarembę.

Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się znajomością biografii oraz wybranych przez organizatorki wierszy Jana Brzechwy. Poziom wiedzy dzieci był bardzo wysoki.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostały uczennice Szkoły Podstawowej w Kaliszkowicach Kaliskich Martyna Nieruchalska, Zuzanna Malcher oraz Angelika Sośniak. Drugie miejsce przypadło Hannie Kaźmierczak, Nikoli Sieradzkiej oraz ArturowiPawlakowi ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie, natomiast trzecie miejsce zajęli Kamil Sokołowski, Filip Bartczak oraz Jessica Stach, również ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie.

Równocześnie odbywał się konkurs plastyczny dla klas I oraz przedszkolaków. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej do wybranego utworu Jana Brzechwy. Tutaj bezkonkurencyjne okazały się Lena Bednarek oraz Maria Matuszak z Kaliszkowic Ołobockich, zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Miejsce drugie otrzymały Samanta Siankiewicz i Magdalena Bronowicka ze Szkoły Podstawowej w Mikstacie. Na trzecim miejscu uplasowały się Paulina Dąbrowska z Kaliszkowic Kaliskich oraz Nadia Matysek z przedszkola w Mikstacie.

Serdecznie dziękujemy za nagrody przekazane nam przez p. Urszulę Rosadę z Biblioteki Publicznej w Mikstacie, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w  Mikstacie, p. Przemysława Klimka z Urzędu Miasta i Gminy Mikstat oraz p. Agnieszkę Rogalę z firmy DAVSON z Ostrowa Wlkp.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i już teraz zapraszamy na kolejny konkurs czytelniczy za rok.

Autor: I. Niewiejska