Klasowe spotkanie

SPOTKANIE  KLASY V B  Z  PIELĘGNIARKĄ  SZKOLNĄ W RAMACH  PROGRAMU „TRZYMAJ  FORMĘ”

Dnia 16 marca 2017 roku podczas zajęć z wychowawcą odbyło się spotkanie uczniów klasy V b z pielęgniarką szkolną – panią Małgorzatą Warzyńską.

Spotkanie związane było z udziałem naszej szkoły w projekcie „Trzymaj Formę”.

Podczas spotkania pielęgniarka szkolna zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego żywienia (piramida  zdrowego żywienia), uświadomiła uczniom znaczenie udziału w różnych formach aktywności fizycznej.

Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się obliczać swoje BMI, zapoznali się z pojęciami „higiena fizyczna” i „higiena psychiczna”.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, zachowań konsumenckich oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej i świadomego wyboru.

Autor: J. Dembnicka