Nasze wycieczki

SZÓSTOKLASIŚCI NA PIELGRZYMCE

16 czerwca bieżącego roku uczniowie klas szóstych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Częstochowy. Wycieczka miała charakter pielgrzymki dziękczynnej, podczas której szóstoklasiści złożyli hołd i podziękowanie Jasnogórskiej Pani za szczęśliwe ukończenie szkoły podstawowej.

Czas spędzony na Jasnej Górze wypełniła Msza św. w kaplicy cudownego obrazu, wejście na wieżę klasztorną, zwiedzanie skarbca, podziwianie Jasnogórskiej Golgoty Jerzego Dudy Gracza i spacer po wałach obronnych.

Dla większości uczestników wycieczki była to pierwsza wizyta u ojców Paulinów na Jasnej Górze. Dlatego duże wrażenie wywarło na nich to szczególne miejsce przepełnione duchem wiary i historii, a piękna pogoda i dobry humor dopełniły reszty.

Autor: I. Bąk