Bieg Niepodległości

Uczniowie z Szkoły Podstawowej z Mikstatu najlepsi w Ulicznym Sztafetowym Biegu Niepodległości w Kraszewicach!

W dniu 09 listopada 2015 roku tradycyjnie w Kraszewicach odbyły się XII Uliczne Biegi Sztafetowe z okazji 97 – Lecia Odzyskania Niepodległości w kategorii Szkól Podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Drużyny startowały w 8 – osobowych składach /po 4 dziewczęta i 4 chłopców/. W kategorii szkół podstawowych biegało 7 sztafet.

Świetnie wypadli w nich uczniowie z SP z Mikstatu  wybiegając pewnie I miejsce. Złoto wywalczyła sztafeta w składzie: Anna Bodura, Artur Pawlak, Roksana Gąsiorek, Maciej Grzęda, Izabela Florczyk, Norbert Kędzierski, Julita Piec i Michał Stasierski. Również najlepsi indywidualnie /najlepsze czasy trasy sztafety/ w kategorii dziewcząt i chłopców SP okazali się uczniowie z Mikstatu Anna Bodura i Michał Stasierski.

Najlepsi zawodnicy i drużyny z poszczególnych biegów z rąk władz samorządowych i powiatowych otrzymali dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Impreza świetnie zorganizowana sportowo i logistycznie.

To kolejny sukces naszych młodych lekkoatletów z Mikstatu po świetnym występie w indywidualnych wojewódzkich biegach przełajowych w Raszkowie.

Ze sportowym pozdrowieniem  Nauczyciele wychowania – fizycznego - Jolanta Dembnicka, Rafał Kałążny

Autor: R. Kałążny