Rekolekcje szkolne

GRZECH I NAWRÓCENIE

W dniach od 23-25 marca dzieci z naszej szkoły  przeżywały czas swoich rekolekcji. Tegoroczne nauki rekolekcyjne głosił Ks. Marcin Kierzek. Spotkania rozpoczynały się codziennie o godz. 9:00. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe: klasy I-III  i IV - VI.

Uczniowie codziennie w grupach wiekowych spotykali się  na naukach rekolekcyjnych z Ks. Marcinem. Tematem przewodnim tych nauk był grzech i nawrócenie.

Każdego dnia odbywało się spotkanie: czas przemiany. W ramach tych  spotkań był czas na wspólny śpiew, gry, taniec. Był to czas radosnego poznawania i uwielbiania Boga. Spotkania te prowadzone były w sali  przez Wikariusza naszej parafii Ks. Pawła Gomółkę. Oczywiście nie mogło zabraknąć czasu na nauki  rekolekcyjne.

Ponadto w poniedziałek dzieci spotkały się w kościele na wspólnej drodze krzyżowej. Rozważania poszczególnych stacji odczytywane były przez uczniów. Wtorkowy rekolekcyjny czas spędzony w kościele został przeznaczony na przybliżenie i przypomnienie dzieciom postaci niebieskiego Patrona naszego miasta. Dzieci obejrzały m. in. fragment programu „Ziarno” poświęcony św. Rochowi,  do którego sceny były nagrywane w naszej parafii. Uczestnikami tego programu byli także uczniowie naszej szkoły.

Czas szybko mija. W środę nadszedł czas na podsumowanie  i udział w Eucharystii. W podsumowaniu spotkań rekolekcyjnych uczestniczyły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.  Przybliżyły naszym uczniom charyzmat swego Zgromadzenia.

O godz. 10:30 dzieci uczestniczyły wraz ze swoimi nauczycielami w Eucharystii sprawowanej w naszym kościele.

Czas rekolekcji dobiegł końca. Mamy nadzieję, że ich owocem będzie większe otwarcie się ich uczestników na Boga, ale także na bliźniego.

Autor: s. Ewa Szczutkowska