Klasowe wycieczki

WYCIECZKA SZLAKIEM PIASTOWSKIM

W dniu 14 maja klasa IV a wraz z opiekunkami: p. K. Frąckowiak, p. M. Maj i p. M. Kaźmierczak wyjechała na wycieczkę Szlakiem Piastowskim.

Zwiedziła zrekonstruowany gród – Biskupin, gdzie dowiedziała się, jak żyli tu ludzie przed naszą erą. Uczniowie obejrzeli chaty mieszkańców, którzy trudnili się głównie hodowlą zwierząt i rzemiosłem.

W Muzeum Archeologicznym podziwiali eksponaty związane z codziennym funkcjonowaniem rolników, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o odnalezieniu prehistorycznego grodu.

Kolejnym etapem wycieczki była Zaurolandia - park dinozaurów w Rogowie. Młodzież obejrzała kilkadziesiąt modeli dinozaurów. Wędrując dwukilometrową ścieżką edukacyjną, zapoznała się z faktami dotyczącymi życia na Ziemi tych ogromnych zwierząt.

Wycieczka była udana, dostarczyła wielu wrażeń,  poszerzyła wiedzę uczniów z historii i przyrody.

Autor: K. Frąckowiak